HomeApp Push NotificationΦιλική ήττα για την ΑΕΛ από τον ΠΑΟΚ

Φιλική ήττα για την ΑΕΛ από τον ΠΑΟΚ

Την ήττα με 3-0 γνώρισε η ΑΕΛ από τον ΠΑΟΚ στο μεταξύ τους φιλικό στο Τσίρειο Στάδιο το οποίο είχε αρχίσει στις 18:30.

Το σκορ για τον ΠΑΟΚ άνοιξε στο 10ο λεπτό μετά από σέντρα του Σάστρε από δεξιά, ο Αουγκούστο.  Η ΑΕΛ είχε στο 21ο λεπτό μεγάλη φάση όταν Μπεραχίνο από διαγώνια θέση, εντός περιοχής, έκανε το σουτ αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι!

Στο 32ο λεπτό, ο Νάρεϊ από δεξιά έκανε την σέντρα στην περιοχή και ο Ολιβέιρα του ΠΑΟΚ έκανε με κεφαλιά το 2-0 για την ομάδα της Θεσαλλονίκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν πολλές αλλαγές αλλάζοντας σχεδόν ολοκληρωτικά τις εντεκάδες τους.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν το τρίτο τους γκολ στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης όταν ο Μπίσεσβαρ έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με ωραία λόμπα, νίκησε τον Κυριάκου για το 3-0 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

ΑΕΛ: Ολιβέιρα, Μπάστο, Τεϊξέιρα, Σάντος, Τζάλμα, Ζντραφκόφσκι, Παπαφώτης, Κονιτνέλα, Κατσανίκλιτς, Μπεραχίνο, Σις.

Στον πάγκο: Κυριάκου, Φραντζής, Μπιλοβάρ, Παντελή, Νεοφύτου, Ανδρέου, Συλβέστρου, Τσέποβιτς, Μιλιντσεάνου, Ιωάννου, Ζαχαρίου.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Σοάρες, Σβαμπ, Αουγκούστο, Κωνσταντέλια, Ολιβέιρα, Ελ Καντουρί, Νάρεϊ.