HomeApp Push NotificationΕθνικός Άχνας-Νέα Σαλαμίνα 2-0 : Καμπρέρα και Ντράζιτς έδωσαν τις λύσεις

Εθνικός Άχνας-Νέα Σαλαμίνα 2-0 : Καμπρέρα και Ντράζιτς έδωσαν τις λύσεις

Ο Εθνικός ήταν η ομάδα που πήρε την νίκη και το 3ποντο κόντρα στην ομάδα της Νέα Σαλαμίνας στο πλαίσιο της 5η αγωνιστικής του Β’ Γκρουπ.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι βρήκε το παιχνίδι να είναι ισορροπημένο, με τον Εθνικό να έχει την κατοχή και την Νέα Σαλαμίνα τις προϋποθέσεις για να βρει σκορ.

Εν συνεχεία ο Εθνικός ανέβασε την απόδοση του και έχασε δοκάρι στο 35ο λεπτό, καθώς από σέντρα που έγινε από αριστερά από τον Ιωάννου, ο Λίπσκι έπιασε την κεφαλιά και την μπάλα να χτυπάει στο κάθετο δοκάρι του Μελίσσα.

Το γκολ για την ομάδα της Άχνας δεν άργησε να έρθει μετά το χαμένο δοκάρι. Ο Καμπρέρα μπήκε στην περιοχή ντρίπλαρε τον Γκουανίνι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός ήταν πιο ουσιαστικός από την Νέα Σαλαμίνα και κατάφερε να μετατρέψει την μεγαλύτερη του ευκαιρία σε γκολ στο 66ο λεπτό, ο Ντράζιτς μπήκε στην περιοχή ‘’κρέμασε’’ τον Μελίσσα και γράφοντας το τελικό 2-0 για την ομάδα του Εθνικού Άχνας.

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Εθνικός (Μαρίνος Σατσιάς): Παναγή, Στυλιανού (79′ Aγγελόπουλος), Ριστέφσκι, Π. Αρτυματάς, Ιωάννου, Ντε Ιριόντο, Λίπσκι, Πεχλιβάνης (74′ Μπίκερ), Ντράζιτς (79′ Μεσκίντα), Μ. Ηλία (74′ Χριστοφή), Καμπρέρα (86′ Ιωαννίδης).

Νέα Σαλαμίνα (Χριστόδουλος Χριστοδούλου): Μελίσσας, Σεργίου, Γκουανίνι (56′ Ντάτκοβιτς), Ντιακιτέ, Οφόρι, Μιγκελίτο, Καρλίτος, Μπεχαράνο (83′ Προκοπίου), Νάρσινγκ (83′ Σπυριδάκης), Παπαγεωργίου (56′ Γιάνγκα), Ντουρμισάι.

Σκόρερ: Καμπρέρα 39′, Ντράζιτς 66′ / –

Κίτρινες: Λίπσκι / Μπεχαράνο, Οφόρι, Σπυριδάκης

Αποβολές: – / –

Στάδιο: Εθνικού Άχνας

Διαιτητής: Τσαμπαλάς Ανδρέας

Α’ Βοηθός: Ανδρέου Π. Ανδρέας