«Έριξε» φιλική πεντάρα ο Απόλλωνας

Αναλυτικά η εξέλιξη του φιλικού από το γραφείο τύπου των γαλάζιων:

Δεύτερο φιλικό παιχνίδι της ομάδας μας στην Σλοβακία.

Έναρξη άγωνα:

1’ Με σύστημα 4-3-3 παρέταξε την ομάδα μας ο κ.Γκούλα.

7’ Εξαιρετική κάθετη πάσα από τον Χάμπο στον Σαντος την παράλληλη σέντρα του οποίου δεν πρόλαβε ο Ντορεγκαράι.

9’ ⚽️ΓΚΟΛ 1-0 Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Χάμπου, άφησε άναυδο τον αντίπαλο τερματοφύλακα .

16’ Σουτ για την Podbresova πέρασε μόλις έξω από το κάθετο δοκάρι του Δημητρίου.

18’ Κόρνερ για τους Σλοβάκους πέρασε ανεκμετάλλευτο.

22’ Σουτ από τους Σλοβάκους σταθερά ο Δημητρίου.

29’⚽️ ΓΚΟΛ 2-0 Πρώτο τέρμα με τα κυανόλευκα για τον Ντορεγκαράι ο οποίος πλάσαρε σωστά στο τετ α τετ τον αντίπαλο τερματοφύλακα .

35’ ⚽️ ΓΚΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑΑ 3-0 από τον αρχηγό Χάμπο Κυριάκου οποίος είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα εκτός εστίας και με σουτ πίσω από την μεσαία γραμμή αύξησε τον δείκτη του σκορ για την ομάδα μας!

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη 2ου ημιχρόνου.

47’ σουτ απο πλάγια από τον Ποντικό απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Υπό βροχόπτωση διεξάγεται πλέον ο αγώνας.

Στους 22 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία.

49’ ⚽️ΓΚΟΛ 4-0 2ο τέρμα για τον Ντορεγκαράι μετά από λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα.

50’ Στον αγώνα πέρασαν σαν αλλαγή οι Λοιζίδης, Μαλεκκίδης, Αρτυματάς, Ζήνωνος,Σανγκάλ, Ντάνι, Μπαραόνα και Λοίζου.

Εκτός πέρασαν οι Δημητρίου, Βούρος,Χάμπος, Σέσσι,Ντορεγκαράι, Σάντος και Γιάρομικ.

⚠️ Ο Τσέχος ακραίος αποχώρησε με πόνους στην μέση μετά από άσχημη πτώση στο έδαφος.

60’ ΓΚΟΛ 4-1 γκολ για τους Σλοβάκους με πλασέ μέσα από την περιοχή.

65’ ΓΚΟΛ 5-1 ωραία ενέργεια από τα πλάγια από τον Σανγκάλ, ο οποίος ξεπέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και με ωραίο πλασέ νίκησε τον τερματοφύλακα της Podbresova.

75’ Χαμηλός ρυθμός εξαιτίας και των πολλών αλλαγών, κυρίως από πλευράς της ομάδας μας.

77’ Εξαιρετική επέμβαση από το νεαρό τερματοφύλακα της ομάδας Κωνσταντίνο Στυλιανού.

78’ Αλλαγή για την ομάδα μας μέσα ο Χουλίδης, εκτός ο Σελεστίν.