HomeΟΜΑΔΕΣΑΠΟΕΛΕργο Ζαχίντ...(vid)

Εργο Ζαχίντ…(vid)

Με τον Γκαγιάς Ζαχίντ να είναι ο   πρωταγωνιστής, καθώς πέτυχε και τα δύο γκολ, το ΑΠΟΕΛ έφυγε με το διπλό από το «Τάσος Μάρκου», επικρατώντας της ΕΝΠ με 2-0.

Ο   ποδοσφαιριστής ήταν σε καλή μέρα και σκόραρε δύο φορές.   Για την ΕΝΠ η ήττα ήταν η τέταρτη σερί και παραμένει καθηλωμένη στον πυθμένα του βαθμολογικού πίνακα.

Μόλις στο 2’ ο Ζαχίντ σκόραρε με κοντινό σουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ατζίλι και σύγχυση στην περιοχή των γηπεδούχων. Η ΕΝΠ μετά το 20λεπτό έδειξε πρώτα σημάδια αντίδρασης, χωρίς όμως να γίνει ιδιαίτερα απειλητική.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με το ΑΠΟΕΛ να φτάνει στο δεύτερο γκολ στο 72΄και πάλι με σκόρερ τον Ζαχίντ μετά από ασίστ του Μούσα Τάμαρι. Το ΑΠΟΕΛ έπαιξε όσο χρειαζόταν για να πάρει τη νίκη και τα κατάφερε

ΕΝΠ   : Γκατσέφσκι, Ίρεπ, Φαν Άνχολντ, Λουσέρο (71′ Μπαλοτέλι), Μπελόνε (59′ Ντένινγκ), Θεοδώρου, Κοσμά (46′ Μαϊσουράτζε), Μπαρμπόσα, Μπάλαζιτς, Φελίπε, Μαρκόφσκι

ΑΠΟΕΛ   : Σίλβα, Ζεράλδες, Ζόρζε, Νσούε, Γουίλερ (8′ Σιέλης), Ανουάρ, Ντε Βινσέντι, Ζαχίντ (80′ Λουντέμο), Τάμαρι, Ατζίλι (69′ Ντονγκαλά), Νούχιου.