HomeSlider''Επανήλθαμε με ήττα - Δεν καταφέραμε να το καθαρίσουμε''

”Επανήλθαμε με ήττα – Δεν καταφέραμε να το καθαρίσουμε”

Διαβάστε αναλυτικά, το match report, της ”Μεγάλης Κυρίας” μετά το τέλος του αγώνα με τον Ολυμπιακό:

Με ήττα επανήλθε η ομάδα μας στις αγωνιστικές υποχρεώσεις μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος, καθώς απέναντι στον Ολυμπιακό δε κατάφερε να καθαρίσει το παιχνίδι και τελικά το έχασε 3-2.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ανόρθωση ήταν σαφώς καλύτερη του αντιπάλου της και προηγήθηκε στο 17’ με κεφαλιά του Ουάρντα μετά από σέντρα-ασσίστ του Νίκου Καλτσά. Ο Αιγύπτιος είχε και σουτ στο δοκάρι στο 10’ πριν το γκολ. Αυτή ήταν η πρώτη φετινή ασσίστ του Ελλαδίτη στο πρωτάθλημα για το τρίτο γκολ του Ουάρντα. Στη συνέχεια οι ευκαιρίες συνεχίστηκαν με Ρισβάνη, Λάφερτι και Αρτυματά αλλά το δεύτερο γκολ δεν ήρθε. Αντίθετα ήταν ο Ολυμπιακός με τον Σαμπίνια στο φινάλε του ημιχρόνου που ισοφάρισε με κεφαλιά.

Η επανάληψη ξεκίνησε με μια ακόμα μεγάλη φάση για την ομάδα μας σε κεφαλιά του Αραγιούρι που απέκρουσε ο Μολ αλλά η συνέχεια βρήκε τον Ολυμπιακό να κερδίζει μέτρα στο γήπεδο και τελικά να σκοράρει με τον Γκουστάβο πρώτα με σουτ στο 77’ και μετά με πέναλτι που υποδείχθηκε από το VAR στο 85’. Η ομάδα μας επιχείρησε να αντιδράσει και με σουτ του Χριστοδουλόπουλου, από ασσίστ του Ουάρντα, μείωσε στο σκορ για το τελικό 3-2.