HomeΟΜΑΔΕΣΑΠΟΕΛΈχασε την νίκη στο 92' στο Δουβλίνο το ΑΠΟΕΛ!

Έχασε την νίκη στο 92′ στο Δουβλίνο το ΑΠΟΕΛ!

Στο 92′ έχασε την νίκη στην Ιρλανδία το ΑΠΟΕΛ αφού η Σάμροκ Ρόβερς ισοφάρισε τους ”γαλαζοκίτρινους” στις καθυστερήσεις σε 1-1.

Το μάτς:

Μόλις στο πρώτο λεπτό ένα σουτ του Μαρκίνιος απομάκρυνε ο Πόλς.

Στο 17′ ο ίδιος παίκτης έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.

Στην τρίτη καλή ευκαιρία του ΑΠΟΕΛ, πάλι ήταν πρωταγωνιστής ο Μαρκίνιος. Το σουτ του όμως πέρασε και πάλι άουτ.

Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Ντογκαλά δεν πρόλαβε να γίνει επικίνδυνος αφού έκοψαν οι αμυντικοί χάνοντας έτσι μια σπουδαία προϋπόθεση.

Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

Στο 50′ η Σάμροκ έμεινε με 10 λόγω αποβολής του Φαρούγκια με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 57′ ο Πόλς είπε μεγάλο όχι στον Λαιφή μετά από κεφαλιά του Κύπριου αμυντικού!

Ένα λεπτό μετά ο Λαίφης με τον ίδιο τρόπο κατάφερε να νικήσει αυτή την φορά τον Πόλς και να κάνει το 0-1 για το ΑΠΟΕΛ!

Στην συνέχεια το ΑΠΟΕΛ προσπαθούσε να διατηρήσει το υπέρ του σκορ.

Στο 85′ έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 0-2! Ο Μαρκίνιος έκλεψε τη μπάλα από την Κλίρι, μπήκε περιοχή και έκανε το σουτ. Η μπάλα πέρασε μπροστά από την εστία και κατέληξε έξω.

Το ΑΠΟΕΛ κρατούσε την νίκη μέχρι το τέλος αλλά δυστυχώς στο 92′ μετά από κεφαλιά του Βατς η Σάμροκ ισοφάρισε σε 1-1 όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Shamrock Rovers: Pohls, Cleary, Lopes, Grace, Honohan, Poom, O’Neill, Farrugia, Mandroiu, Nugent, Kenny.

Στον πάγκο: Steacy, Hoare, Watts, McEneff, Greene, Kavanagh, Towell, Burns, O’Sullivan, J. Byrne, Dillon, Noonan.

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Πέτροβιτς, Τεχέρα, Ελ Αραμπί, Μαρκίνιος, Σούσιτς, Αμπάνια, Κιντιγιά, Λαΐφης, Κοσταντίνφ, Ντογκαλά.

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Μίχος, Ντβάλι, Μάγιερ, Μπα, Σατσιάς, Καττιρτζιής, Τσεμπάκ, Κόρμπου, Πολυκάρμπου.

Διαιτητής: Jérémie Pignard (Γαλλία)
Βοηθός Διαιτητή: Mikael Berchebru (Γαλλία)
Βοηθός Διαιτητή: Laurent Coniglio (Γαλλία)
Τέταρτος Διαιτητής: Mathieu Vernice (Γαλλία)