HomeSliderΔραματική νίκη με ανατροπή στις καθυστερήσεις η Ομόνοια !

Δραματική νίκη με ανατροπή στις καθυστερήσεις η Ομόνοια !

Σε ένα δραματικό παιχνίδι, η Ομόνοια πήρε μια πολύ σημαντική νίκη με ανατροπή στις καθυστερήσεις απέναντι στη Δόξα, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο 15λεπτο του αγώνα η Ομόνοια μπήκε πιο δυναμικά και στο 8′ είχε καλή ευκαιρία με τους Λέτσιακς και Τσέποβιτς.

Στο 17′ ωστόσο λεπτό, η Δόξα πέτυχε γκολ με τον Σαντίκ, το οποίο ακυρώθηκε από τον Κωνσταντίνο Φελλά στο onfield review.

Στο δεύτερο μέρος η Ομόνοια αντιμετώπισε στην αρχή δυσκολίες ανάπτυξης ενώ η Δόξα αμυνόταν πολύ καλά.

Στο 63′ η Δόξα σκόραρε ξανά με την κεφαλιά του Αντενόν, το οποίο όμως μέσω του VAR ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Δέκα λεπτά αργότερα ωστόσο, ο Εμπραλίτζε με σουτ εντός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Φαμπιάνο κάνοντας το 0-1 για την Δόξα.

Στο 85′ μέσω του onfield review, ο αρχηγός της Ομόνοιας, Γιόρντι Γκόμεθ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Καραμανώλη.

Στο 90′, η Ομόνοια κέρδισε πέναλτι έπειτα από ανατροπή του Κακουλή από τον τερματοφύλακα της Δόξας, ο οποίος αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα.

Ο Μίχαλ Ντούρις, ευστόχησε από τα 11 βήματα και ισοφάρισε για την Ομόνοια σε 1-1.

Στο 90+7, η Ομόνοια ολοκλήρωσε την μεγάλη ανατροπή με το πρώτο γκολ του Γιαν Λέζιακς στο πρωτάθλημα, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 2-1.

OMONOIA: Φαμπιάνο, Λέτσιακς, Ψάλτης, Γιούστε, Χούμποτσαν, Μπασιρού, Γκόμεθ, Ζαχαριού, Λοϊζου, Ατιέμγουεν, Τσέποβιτς.

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Αντενόν, Ασαμόα, Σαντίκ, Κοβάσεβιτς, Αντάμοβιτς, Τραϊτσέβσκι, Στυλιανού, Καραμανώλης, Εμπραλίτζε, Μέσκα.

Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος

VAR: Νικολάου Γιώργος