HomeSliderΔόξα-Απόλλων 0-2 : Κέρδισε στο ... ρελαντί ο Απόλλωνας στην Περιστερώνα

Δόξα-Απόλλων 0-2 : Κέρδισε στο … ρελαντί ο Απόλλωνας στην Περιστερώνα

Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα αρχικά μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα ήταν πιο επιθετική όμως δεν κατάφερε να έχει τελική. Η πρώτη ευκαιρία ήρθε από πλευράς Απόλλωνα, ο Κοστάκε επιχείρησε ωραίο σουτ όμως ο τερματοφύλακας της Δόξας έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

Η Δόξα άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό με κεφαλιά του Αντενόν, το γκολ ακυρώνεται από την χρήση του VAR σαν οφσάιντ. Στην αμέσως επόμενη ευκαιρία ήρθε το γκολ από τους φιλοξενούμενους με σουτ του Κοστάκε έξω από την περιοχή. Αυτές έμελλαν να είναι οι μόνες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα o Απόλλωνας διπλασίασε τα γκολ του (στο 78ο λεπτό) με σκόρερ αυτή την φορά τον Πέρετζ ο οποίος έκανε το αριστερό πλασέ κάνοντας το 0-2. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Δόξα (Γιώργος Πετράκης): Αντωνίου, Τάντι, Αντενόν, Β. Κυριάκου, Αντωνιάδης, Αλσέους, Τραϊτσέφσκι, Μέσκα, Βελκόφσκι, Ασάντε, Τρούγιτς.

Απόλλων (Πάμπλο Ματσίν): Δημητρίου, Σάντος (70′ Πεϊμπέρν), Άδωνη, Αρτεάν, Γιούρσεβιτς (81′ Μαλεκκίδης), Σπόλιαριτς, Κολ (53′ Χ. Κυριάκου), Βαλμπουενά (53′ Πέρετζ), Ποντικός, Κοστάκε, Κρμέντσικ (46′ Μπακενγκά).

Σκόρερ: – / Κοστάκε 37′, Πέρετζ 78′

Κίτρινες: Τάντι / Άδωνη

Αποβολές: – / –

Στάδιο: Κατωκοπιά – Επιστροφή «Γλαύκος Κληρίδης»

Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος

Α’ Βοηθός: Τζιωρτζής Όμηρος