HomeSliderΔιπλό με ανατροπή στο ''Τάσος Μάρκου'' για την Δόξα !

Διπλό με ανατροπή στο ”Τάσος Μάρκου” για την Δόξα !

Η Δόξα επικράτησε με 2-1 της ΕΝΠ με ανατροπή, στο μεταξύ τους παιχνίδι στο ”Τάσος Μάρκου” για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος και πήρε ένα εξαιρετικά συμαντικό τρίποντο ενόψει και της δύσκολης συνέχειας.

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, η ομάδα της Δόξας ξεκίνησε αρκετά καλύτερα και μέχρι το 25ο λεπτό είχε τρεις καλές ευκαιρίες για την επίτευξη γκολ (2′, 4′, 21′).

Από το 25ο λεπτό και έπειτα όμως ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά και δεν σημειώθηκε κάποια αξιόλογη φάση στον αγώνα. Στο 39ο λεπτό όμως, η ΕΝΠ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Λαμί ο οποίος έπειτα από ασταθή απόκρουση του Σισκόφσκι έστειλε από κοντά την μπαλα στα δίκτυα για το 1-0 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα, η Δόξα ξεκίνησε και πάλι πιο δυνατά από τους γηπεδούχους, και στο 49ο λεπτό ο Τιντζανί από κοντά με πλασέ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Η ομάδα της Κατωκοπιάς, συνέχισε να είναι καλύτερη, να πρεσάρει ψηλά και να κυκλοφορεί την μπάλα και στο 76ο λεπτό μετουσίωσε σε γκολ την υπεροχή της με τον Ασαμόα ο οποίος πλάσαρε από κοντά για το 2-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

ΕΝΠ: Κόστιτς, Χριστοφή, Ντα Σίλβα, Μαυρουδής, Ρουσιάς, Μέιρα, Κωνσταντίνου, Ντρέξα, Κοτσώνης, Βούκσεβιτς, Λαμί

ΔΟΞΑ: Σισκόσκι, Στυλιανού, Μέσκα, Αντενόν, Κοβάσεβιτς, Ίλιτς, Βαγιέχο, Μπένι, Τιντζανί, Σαντίκ, Παυλίδης.

Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος

VAR: Σολωμού Δημήτρης