HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΑΡΗΣ-τα για την Ομόνοια Αραδίππου!

ΑΡΗΣ-τα για την Ομόνοια Αραδίππου!

Η Ομόνοια Αραδίππου πέτυχε μεγάλη νίκη σε βάρος του Άρη με 2-0 στο Τσίρειο, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας. Με αυτό το αποτέλεσμα τα «περιστέρια» έφτασαν στους 45 βαθμούς, ενώ η λεμεσιανή ομάδα έμεινε στους 53 και αναμένει το αποτέλεσμα του ντέρμπι μεταξύ της Αγίας Νάπας και της ΠΑΕΕΚ Κερύνειας για να δει κατά πόσο θα παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας. Η γηπεδούχος είναι στην 3η θέση με 49 βαθμούς και η φιλοξενούμενη στη 2η (52).

Όσον αφορά στον αγώνα στην Λεμεσό η ομάδα της Αραδίππου άνοιξε το σκορ με διαγώνιο σουτ του Χριστοφή στο 4ο λεπτό, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Άρης είχε δοκάρι με τον Ταμάχου. Στο 43’ μετά από σέντρα του Τρύφωνος ο Σέργιος Αβραάμ με κεφαλιά ψαράκι πέτυχε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους. Στο 50ο λεπτό δυνατό σουτ του Αβραάμ σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Άρη.

Σημειώνουμε ότι αναβλήθηκε ο αγώνας  ΠΟ Ξυλοτύμπου – Αλκή Ορόκλινης λόγω κρουσμάτων Covid-19 στην ομάδα της Αλκής.