HomeΟΜΑΔΕΣΆρης ΛεμεσούΆρης: ''Διπλό'' με... τριάρα επί της Ομόνοιας Αραδίππου και διατηρεί το απόλυτο!

Άρης: ”Διπλό” με… τριάρα επί της Ομόνοιας Αραδίππου και διατηρεί το απόλυτο!

Ο Άρης επικράτησε με σκορ 3-0 της Ομόνοιας Αραδίππου στο ”Αντώνης Παπαδόπουλος” στο πλαίσιο του μεταξύ τους αγώνα για την 3η αγωνιστική και κατάφερε να πετύχει την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια.

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, μόλις στο 2ο λεπτό ο Άρης κατάφερε να προηγηθεί όταν ο Μοντνόρ με πλασέ έκανε το 1-0. Μετά το γκολ το παιχνίδι είχε αρκετά καλό ρυθμό με τις δύο ομάδες να προσπαθούν αλλά να μην δημιουργούν κάτι το αξιόλογο.

Στο 28ο λεπτό, ο Άρης έμεινε με 10 παίκτες όταν ο Ουρόσεβιτς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για στέρηση ευκαιρίας του Μπόργκε για πιθανό γκολ.

Πριν από το τέλος του πρώτου μέρους αμφότερες οι ομάδες είχαν από δύο μεγάλες ευκαιρίες για γκολ, ενώ ο Άρης κατάφερε να σκοράρει με τον Κβιλιτάια στο 45+3′ όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο δεύτερο μέρος, ο Άρης κέρδισε πέναλτι στο 62′ για ανατροπή του Κβιλιτάια. Ο Γεωργιανός ανέλαβε την εκτέλεση και στο 64′ διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

Μάλιστα, στο 83ο λεπτό, η ομάδα της Λεμεσού κατάφερε να σκοράρει και τρίτο γκολ όταν ο Σαβό με πλασέ διαμόρφωσε το -τελικό- 3-0.

Ταυτότητα αγώνα:

Ομόνοια Αραδίππου (Ούγκο Μαρτίνς): Λόρια, Θεοχάρους (65′ Κούτσακος), Ταβάρες (65′ Χριστοδούλου), Ζερόμ, Σιήκκης, Χαβέλκα, Λίμα, Μπάντζι, Μπόργκε, Ποντικός (72′ Αβραάμ), Γκόμες.

Άρης (Αλεξέι Σπιλέφσκι): Βανά, Σανέ (36′ Μποακί), Ουρόσεβιτς, Γκόλντσον, Καζού, Στρούσκι, Σαρφό (36′ Γιαγκό), Μοντνόρ, Μπένγκτσον (46′ Μάτισικ), Γκομίς (58′ Νίκολιτς), Κβιλιτάια (71′ Σάβο).

Σκόρερ: – / Μοντνόρ 2′, Κβιλιτάια 64′, Σάβο 83′

Κίτρινες: Χαβέκα / Σανέ, Καζού

Αποβολές: – / Ουρόσεβιτς

Στάδιο: «Αντώνης Παπαδόπουλος»

Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης

Α’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος