HomeΟΜΑΔΕΣΑπόλλωνΑπόλλωνας: Φιλική νίκη επί του Εθνικού με 1-0

Απόλλωνας: Φιλική νίκη επί του Εθνικού με 1-0

Ο Απόλλωνας επικράτησε με σκορ 1-0 του Εθνικού, στο πλαίσιο της μεταξύ τους φιλικής αναμέτρησης προετοιμασίας.

Μόλις στο 11ο λεπτό, οι ”γαλάζιοι” κατάφεραν να προηγηθούν με 1-0, χάρις σε καρφωτή κεφαλιά του Μαλεκκίδη μετά από εκτέλεση φάουλ του Χάμπου.

Ο Απόλλωνας ήταν καλύτερος στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα, ενώ ο Εθνικός ισορρόπησε στο δεύτερο μισό του πρώτου μέρους και κατάφερε να καταγράψει 1-2 καλές φάσεις.

Στο 45′ ο Απόλλωνας κέρδισε πέναλτι, ο Σαγκάλ ανέλαβε την εκτέλεση όμως ”σημάδεψε” το δεξί κάθετο δοκάρι του Παπαστυλιανού.

Στο δεύτερο μέρος, η πρώτη καλή φάση καταγράφηκε στο 70ο λεπτό με το σουτ του Μαλεκκίδη από καλή θέση, το οποίο όμως πέρασε μόλις έξω. Μάλιστα στο 77′ οι γηπεδούχοι κατέγραψαν άλλη μια φάση με ωραίο σουτ του Νέαρχου το οποίο όμως ήταν και αυτό άστοχο.

Παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων, το 1-0 υπέρ του Απόλλωνα ήταν το τελικό σκορ.

Εντεκάδες:

Απόλλων: Λέουβενμπεργκ, Μπαραόνα, Βούρος, Σελεστίν, Μαλεκκίδης, Ντ’Αλμέιδα, Σπόλιαριτς, Χάμπος, Ζμέρχαλ, Σαγκάλ, Μάρκες.

Εθνικός Άχνας: Παπαστυλιανού, Στυλιανού, Αγγελόπουλος, Μπαχάνακ, Λάμπρος Ιωάννου, Πεχλιβάνης, Λίπσκι, Κ.Ηλία, Μπονέτο, Αντερέγκεν, Πάμπλο Γκονζάλες.