HomeΟΜΑΔΕΣΑπόλλων: Η προσοχή στράφηκε στο πρωτάθλημα

Απόλλων: Η προσοχή στράφηκε στο πρωτάθλημα

Ο Απόλλωνας αφήνει πίσω του την ήττα από τη Λεχ Πόζναν. Θέλει να διορθώσει τις αδυναμίες που παρουσιάστηκαν και να επιστρέψει στις επίσημες υποχρεώσεις με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Το 5-0 σίγουρα δεν αφήνει κανέναν ικανοποιημένο, από τη στιγμή μάλιστα που η ομάδα έπαιξε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο. Το γκολ στο 42ο λεπτό έφερε την απογοήτευση στους ποδοσφαιριστές της ομάδας και στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα έκανε ό,τι ήθελε μέσα στο γήπεδο. Για τον Απόλλωνα έκλεισε το κεφάλαιο Ευρώπη και άπαντες έχουν επικεντρωθεί στο πρωτάθλημα. Στόχος είναι η κατάκτηση του τίτλου και ο Απόλλωνας είναι τη δεδομένη στιγμή στην 1η θέση με 10 βαθμούς. Στόχος της ομάδας είναι να διατηρηθεί στα ψηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα και να μείνει ανεπηρέαστη από την εξέλιξη που είχε ο αγώνας με τη Λεχ Πόζναν.

Όσον αφορά το περιστατικό που προηγήθηκε και είχε να κάνει με τον αγώνα στο “Αντώνης Παπαδόπουλος”, οι άνθρωποι του Απόλλωνα τονίζουν ότι η ομάδα προσπάθησε να μείνει ανεπηρέαστη από αυτό το γεγονός. Η διοίκηση θα ακολουθήσει τα βήματα που πρέπει να γίνουν για το καλό της ομάδας, με τους ποδοσφαιριστές να μένουν εκτός από τη συγκεκριμένη διαδικασία.

Επόμενος αγώνας για τον Απόλλωνα είναι με αντίπαλο τον Εθνικό Άχνας. Μέχρι τη διεξαγωγή του αγώνα θα γίνει προσπάθεια για να ετοιμαστούν οι ποδοσφαιριστές που αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών. Ο λόγος για τους Γιούστε, Πέδρο, Χάμπο και Ταμπό.