HomeΒ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟθέλλος ΑθηαίνουΑπ' εκεί που ξεκίνησαν όλα

Απ’ εκεί που ξεκίνησαν όλα

Ο Οθέλλος ταξιδεύει σήμερα στη Λεμεσό για το τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς. Στις 19:00 θα αναμετρηθεί με τον Απόλλωνα στο τελευταίο παιχνίδι της ομάδας της Αθηένου στην πρώτη κατηγορία. Υπενθυμίζουμε ότι ο πρώτος ιστορικός αγώνας για τον Οθέλλο την τρέχουσα περίοδο ήταν στο ίδιο γήπεδο με τον ίδιο αντίπαλο. Τότε, η ομάδα της Αθηένου είχε πάρει ισοπαλία με σκορ 1-1 με γκολ που σημείωσε ο Χριστοδούλου και ήταν από τα καλύτερα του πρωταθλήματος.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Χριστοδούλου σκόραρε και απέναντι στην ΑΕΛ στο ίδιο γήπεδο. Από τα τρία γκολ που έχει σημειώσει, τα δύο τα πέτυχε στη Λεμεσό και το άλλο στο γήπεδο «Αμμόχωστος-Επιστροφή». Ο Οθέλλος ξεκίνησε εδώ και λίγο διάστημα να σκέφτεται την επόμενη αγωνιστική περίοδο στη δεύτερη κατηγορία και αναμφίβολα τις επόμενες ημέρες θα γίνουν πιο έντονες διεργασίες με στόχο τη στελέχωση του ρόστερ. Ο Οθέλλος έχει ως μοναδικό στόχο την άνοδο στην πρώτη κατηγορία και θα προσπαθήσει να δημιουργήσει μια δυνατή και ανταγωνιστική ομάδα.