HomeSliderΆντεξε την πίεση του Ολυμπιακού και πήρε το τρίποντο η Καρμιώτισσα !

Άντεξε την πίεση του Ολυμπιακού και πήρε το τρίποντο η Καρμιώτισσα !

Η Καρμιώτισσα πήρε σπουδαίο τρίποντο με τη νίκη της απέναντι στον Ολυμπιακό με 1-0 κάνοντας ένα καλύτερο πρώτο ημίχρονο όπου και σκόραρε και ”αντέχοντας” στην πίεση και τις ευκαιρίες των φιλοξενουμένων στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο πρώτο ημίχρονο, η γηπεοδύχος ομάδα της Καρμιώτισσας, ξεκίνησε εμφανώς καλύτερα τον αγώνα, μπαίνοντας δυνατά και επιβάλλοντας από νωρίς τον δικό της ρυθμό στον αγώνα.

Η ομάδα των Πολεμιδιών είχε την πρωτοβουλία των επιθετικών κινήσεων και μάλιστα μόλις στο 3ο λεπτό είχε και δοκάρι στο σουτ του Χ”Βασίλη. Στο 8ο περίπου λεπτό του αγώνα επανήλθε και η λειτουργία του VAR του οποίο ένα πρόβλημα το οποίο προέκυψε καθυστέρησε ελάχιστα την έναρξη του αγώνα.

Η Καρμιώτισσα συνέχισε σε όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους να έχει την κατοχή και τον έλεγχο του αγώνα με τον Ολυμπιακό να αμύνεται και να προσπαθεί να γίνει απειλητικός στην αντεπίθεση. Στο 45ο λεπτό η Καρμιώτισσα κέρδισε πέναλτι με τον Ζελάγια να το εκτελεί και να κάνει το 1-0 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, ο Ολυμπιακός ήταν αυτός ο οποίος μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και έψαξε από νωρίς το γκολ της ισοφάρισης. Είχε μάλιστα από νωρίς καλές ευκαιρίες να το πράξει όπως στο 47′ με το σουτ του Πεχλιβάνη το οποίο κατέληξε σε κόρνερ,  στο 51′ με την κλασσική ευκαιρία στο σουτ του Σάλι που κατέληξε στο δοκάρι και στο 63′ με τον Γκεριέ τον οποίο όμως πρόλαβε ο Μαλόνε πριν σκοράρει.

Στο 80ο λεπτό, δόθηκε πέναλτι υπέρ της Καρμιώτισσας για χέρι του Ευτυχίδη ωστόσο έπειτα από παρέμβαση του VAR η αρχική απόφαση ακυρώθηκε. Από εκεί και πέρα ο Ολυμπιακός συνέχισε να προσπαθεί για την ισοφάριση ωστόσο το 1-0 ήταν το τελικό σκορ.