HomeΟΜΑΔΕΣΑνόρθωσηΑνόρθωση: Θέλει να «σβήσει» την γκέλα

Ανόρθωση: Θέλει να «σβήσει» την γκέλα

Το ισόπαλο αποτέλεσμα απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα δεν ήταν το επιθυμητό για την ομάδα της Ανόρθωσης και κυρίως ο τρόπος με τον οποίο ήρθε. Το γκολ στα λεπτά των καθυστερήσεων στέρησε από την ομάδα του Νταβίντ Γκαγιέχο το… απόλυτο των βαθμών στις πρώτες τρεις αγωνιστικές. Αυτό το αποτέλεσμα δεν αποτελεί… καταστροφή για την ομάδα της Αμμοχώστου, η οποία θέλει να μάθει από τα λάθη της και να βελτιωθεί στη συνέχεια.

Ακολουθεί το εκτός έδρας παιχνίδι με την Καρμιώτισσα στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής. Σύμφωνα με το πρόγραμμα που γνωστοποίησε η ΚΟΠ, η αναμέτρηση θα γίνει την Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου στις 18:00 και για την Ανόρθωση υπάρχει μόνο ένας στόχος, η νίκη, η οποία θα «σβήσει» το αποτυχημένο αποτέλεσμα της προηγούμενης αγωνιστικής.

Μπορεί καμία ομάδα να μην είναι στον απόλυτο βαθμό ετοιμότητας τη δεδομένη στιγμή, ωστόσο η Ανόρθωση φρόντισε να δείξει πολύ καλά στοιχεία στα παιχνίδια που έδωσε. Αναμένεται πως η διακοπή βοήθησε την ομάδα ώστε να εξελιχθεί ακόμα περισσότερο και δεν είναι υπερβολή να αναφέρουμε ότι οι φίλοι της ομάδας αναμένουν ακόμη καλύτερες εμφανίσεις στη συνέχεια. Αναμφίβολα, πέρα από τη νίκη στον αγώνα με την Καρμιώτισσα, ο κόσμος αναμένει ακόμα μια καλή εμφάνιση με ωραίους συνδυασμούς στην επίθεση και καλύτερες επιδόσεις στην άμυνα.