HomeΟΜΑΔΕΣΑνόρθωσηΑνόρθωση: Μετρά αντίστροφα για το ντέρμπι

Ανόρθωση: Μετρά αντίστροφα για το ντέρμπι

Ανάμεικτα συναισθήματα άφησε στους ανθρώπους της Ανόρθωσης το παιχνίδι με τον Εθνικό.

Η ομάδα της Αμμοχώστου έκανε μεγάλη προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο και χρειάστηκε να ανατρέψει το 2-0 και εν τέλει ισοφάρισε σε 2-2. Είχε τις ευκαιρίες για να κάνει την ολική ανατροπή στο παιχνίδι, αλλά στο τέλος «πλήρωσε» το γεγονός ότι δέ­χθηκε δύο γκολ στο πρώτο 45λεπτο.

Ένα θετικό στοιχείο για την Ανόρθω­ση από το παιχνίδι στο Δασάκι είναι το γεγονός πως διατήρησε το αήττητο για δεύτερη σερί αγωνιστική και έδειξε να αντιδρά σε ένα παιχνίδι στο οποίο βρέ­θηκε πίσω στο σκορ με 2-0. Και είναι ένα καλό σημάδι αυτό, γιατί ο αντίπαλος είναι αποδεδειγμένα μια καλή ομάδα.

Όσον αφορά τον επόμενο στόχο, αυ­τός δεν είναι άλλος από την αναμέτρηση με τη Νέα Σαλαμίνα το ερχόμενο Σάβ­βατο στις 19:00. Ο αγώνας θα γίνει στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» και για τους παίκτες του Γιάννη Οκκά αυτό που θα μετρήσει είναι το θετικό αποτέλεσμα. Η προοπτική να μείνει για τρίτο παιχνίδι αήττητη η Ανόρθωση, αλλά και να πάρει τη δεύτερη σερί εντός έδρας νίκη της, είναι δύο μεγάλα κίνητρα για την ομά­δα και είναι ακόμα ένας λόγος για τον οποίο θα στοχεύσει στη νίκη.

Εντός των ημερών θα ξεκινήσει η τεχνική ηγεσία να καταστρώνει το πλά­νο της και δεν αποκλείεται να δούμε ορισμένες διαφοροποιήσεις στην ενδε­κάδα.