HomeΟΜΑΔΕΣΑνόρθωσηΑνόρθωση: Αντιμέτωπη με αρκετές προκλήσεις

Ανόρθωση: Αντιμέτωπη με αρκετές προκλήσεις

Η Ανόρθωση καλείται να διαχειριστεί μία δύσκολη περίοδο γεμάτη προβλήματα και συγκεκριμένα στο διοικητικό, οικονομικό, αλλά και αγωνιστικό κομμάτι.

Άπαντες στο στρατόπεδο της «Μεγάλης Κυρίας» είχαν εξ’ αρχής επίγνωση τις προκλήσεις της φετινής σεζόν. Το ξεκίνημα στο πρωτάθλημα δεν ήταν και το καλύτερο για την ομάδα της Αμμοχώστου, η οποία μετράει μία ισοπαλία και μία ήττα σε δύο αγώνες. Από εκεί και πέρα, ήρθε να προστεθεί και το πρόβλημα στα διοικητικά με την υποβολή παραίτησης σύσσωμου του διοικητικού συμβουλίου, ενώ δεδομένο είναι και αυτό όσον αφορά το οικονομικό μέρος.

Σίγουρα οι πιο πάνω εξελίξεις επηρεάζουν τόσο τους ποδοσφαιριστές όσο και την τεχνική ηγεσία, όπως είναι λογικό. Ο προπονητής της ομάδας της Αμμοχώστου, Γιάννης Οκκάς έχει διαμηνύσει στους παίκτες του ότι πρέπει να επικεντρωθούν αποκλειστικά στις αγωνιστικές υποχρεώσεις, οι «οποίες «τρέχουν».

Συγκεκριμένα, το ερχόμενο Σάββατο στις 19:00, η «Μεγάλη Κυρία» έχει επικίνδυνη έξοδο με αντίπαλο την Πάφος FC. Ζητούμενο για την ομάδα της Αμμοχώστου είναι να πετύχει το πρώτο της φετινό τρίποντο στο πρωτάθλημα. Δύσκολη η αποστολή της Ανόρθωσης, αλλά όχι ακατόρθωτη. Ο Οκκάς έχει εντοπίσει τις αδυναμίες της ομάδας τους και προσπάθησε την περίοδο της μικρής διακοπής να βρει τις λύσεις. Ο Κύπριος τεχνικός ευελπιστεί ότι στον αγώνα με την παφιακή ομάδα η «Μεγάλη Κυρία» θα παρουσιαστεί πιο βελτιωμένη, παίρνοντας τη νίκη.