HomeSlider''Αιώνια'' ισοπαλία στο Μπομπονέρα

”Αιώνια” ισοπαλία στο Μπομπονέρα

Σ’ ένα τρομερό ντέρμπι στο Μπομπονέρα, Μπόκα και Ρίβερ αναδείχθηκαν ισόπαλες. Σε τρία λεπτά έφερε τούμπα το ματς η ομάδα του Γκαγιάρντο αλλά οι γηπεδούχοι… μίλησαν στο τέλος.

Μπόκα Τζούνιορς και Ρίβερ Πλέιτ αναδείχθηκαν ισόπαλες (2-2) στο Μπομπονέρα και βαδίζουν χέρι χέρι στον όμιλο έχοντας από 8 βαθμούς έκαστος.

Όσον αφορά στο ματς, αυτό ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι αντάξιο της φήμης του.

Τέσσερα γκολ, 2 αποβολές, κανένας νικητής.

Η Μπόκα άνοιξε το σκορ στο 10′ με τον Ραμπόν Άμπιλα. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Ρίβερ κατάφερε μέσα σε τρία λεπτά να φέρει τα πάνω κάτω και να εκμεταλλευτεί την αποβολή του Καμπουσάνο στο 58′.

Στο 74′ ο Γκιρότι έκανε το 1-1 και στο 77′ ο Μπόρε έδωσε προβάδισμα στους «εκατομμυριούχους». Ο Σεμπαστιάν Βίγια όμως διαμόρφωσε το τελικό 2-2, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν μείνει με 10 παίκτες και εκείνοι στο 80′ λόγω της κόκκινης που αντίκρισε ο Ενζο Πέρες.

Πηγή:gazzetta.gr