HomeΑΛΛΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣΠΟΕΛΑφιέρωμα στη Νταμπλούχο, Α.Ε. Σιάς!

Αφιέρωμα στη Νταμπλούχο, Α.Ε. Σιάς!

Η ομάδα της Α.Ε. Σιάς κατέκτησε και τον τίτλο του Κυπέλλου της Β’ Κατηγορίας ΠΟΕΛ και έτσι έκανε το ντάμπλ.

Πάμε να θυμηθούμε πώς η ομάδα της Σιάς έφτασε μέχρι τον τελικό.

Αρχικά επειδή υπήρχαν κάποιες ιδιαιτερότητες στον αριθμό των ομάδων, κάποιες ομάδες έπειτα από την κλήρωση πέρασαν απευθείας στην επόμενη φάση. Η ομάδα της Σιάς στην κλήρωση της Προκριματικής φάσης ήταν ανάμεσα στις τυχερές ομάδες οι οποίες πέρασαν χωρίς αγώνα. Στην Προημιτελική φάση η τύχη χαμογέλασε ξανά στην Α.Ε. Σιάς και έτσι πέρασε στην Ημιτελική φάση χωρίς να χρειαστεί να δώσει αγώνα. Στην Ημιτελική φάση η ομάδα της Σιάς κληρώθηκε με την Ελπίδα Γουρρίου, της οποίας ξεπέρασε το εμπόδιο της κερδίζοντας την με σκορ 4-2 φτάνοντας έτσι στον μεγάλο τελικό. Στον τελικό τέθηκε αντιμέτωπη με την μόνη ομάδα που την κέρδισε μέσα σε ολόκληρη τη φετινή σεζόν, τον ΑΟΛ Λακατάμιας. Στον τελικό όμως η Α.Ε. Σιάς δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο της, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, κάτι που όπως αποδείχτηκε ήταν πολύ σημαντικό στην εξέλιξη που είχε ο αγώνας. Για την ιστορία το σκορ ημιχρόνου ήταν στο 2-0, νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ διαμορφώθηκε σε 3-0, και όλοι οι δρόμοι οδηγούσαν το τρόπαιο στη Σιά. Ο ΑΟΛ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελευταίο λεπτό του αγώνα σε 3-1. Έτσι με αυτή τη νίκη κόντρα στην ομάδα του ΑΟΛ, στέφθηκε και Κυπελλούχος!

Στιγμιότυπο απο τους πανηγυρισμούς των Ντμπλούχων!