HomeΟΜΑΔΕΣΑΕΛΑΕΛ: Νίκη επί της Καρμιώτισσας με ''τεσσάρα''

ΑΕΛ: Νίκη επί της Καρμιώτισσας με ”τεσσάρα”

Η ΑΕΛ επικράτησε με σκορ 4-3 εντός έδρας της Καρμιώτισσας, στο πλαίσιο του μεταξύ τους αγώνα για τη 14η και τελευταία αγωνιστική του Β’ ομίλου της Β’ Φάσης του Πρωταθλήματος Cyta.

Στο πρώτο μέρος, η Καρμιώτισσα ”άνοιξε” το σκορ με δυνατό σουτ του Ντούμπια στο 23′ ενώ στο 27′ η ΑΕΛ ισοφάρισε με προβολή του Μίντσεφ.

Στο 32ο λεπτό, η ΑΕΛ  έφερε ”τούμπα” το παιχνίδι με κεφαλιά του Μίντσεφ μετά από σέντρα του Μακρή για το 2-1 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η ΑΕΛ κατάφερε στο 66′ να κάνει το 3-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μεντόγιεβιτς ενώ στο 74′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ όταν ο Μορέιρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 4-1.

Η Καρμιώτισσα κατάφερε να μειώσει στο 82′ με την κεφαλιά του Ρόσσι ενώ στο 90+5′ διαμόρφωσε και το τελικό 4-3 με τον Κατσαντώνη.

ΑΕΛ (Αλέξης Γαρπόζης): Κυριάκου, Σιλβέστρος, Φραντζής, Ντε Λούκας, Κανό, Ζαχαρία, Παπαφώτης, Σρνιτς, Μακρής, Θεμιστοκλέους, Μίντσεφ.

Καρμιώτισσα (Μάριος Χαραλάμπους): Βιολάρης, Παντελή, Μαλόνε, Πάβλοβεβτς, Γκραντινάρου, Παττίχης, Μιχαήλ, Γκριμπάκιν, Ουεσλάτι, Ντούμπια, Κατσαντώνης.

Σκόρερ: Μίντσεφ 27′, 32′, Μεντόγεβιτς 66′, Μορέιρα 74′ / Ντούμπια 23′, Ρόσι 82′, Κατσαντώνης 90+5′

Αποβολές: – / –

Στάδιο: «Αλφαμέγα»

Διαιτητής: Χρίστου Κωνσταντίνος

Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος

Β’ Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας