HomeΟΜΑΔΕΣΠάφος F.C.Ήττα στην Λεμεσό για την Πάφο

Ήττα στην Λεμεσό για την Πάφο

Δεν τα κατάφερε στο ”’Αλφαμεγα” η Πάφος αφού ηττήθηκε από την Χέιντεχειμ με 0-1.

Το μάτς:

Στο πρώτο 20λεπτο δεν είχαμε κάτι ιδιαίτερο πέρα από ένα σουτ του Ζάιρο στο 10′ χωρίς κάποια κατάληξη.

Στο 25′ η Χέιντενχειμ άνοιξε το σκορ. Ο Μαίνκα μετά από σέντρα στην περιοχή με πλασέ νίκησε τον Ίβουσιτς για το 0-1.

Δέκα λεπτά μετά ο Ντράγκομιρ έβαλε επικίνδυνα την προβολή αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

Στο 40′ ένα σουτ του Κάουφμαν κατέληξε στα χέρια του Ίβουσιτς.

Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-1.

Στο 47′ η Πάφος έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 1-1 με τον Ζάιρο να μην προλαβαίνει για πολύ λίγο να σπρώξει με το κεφάλι.

Τέσσερα λεπτά μετά ο Ζάζα έκανε το πλασέ, ο Μούλλερ έδιωξε.

Στο 62′ ένα σουτ του Τάνκοβιτς πήγε και πάλι στα χέρια του Μούλλερ.

Δέκα λεπτά μετά το κεφάλι του Σούνιτς πέρασε άουτ.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Πάφος προσπάθησε να βάλει πίεση και να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης χωρίς όμως αποτέλεσμα έτσι ήρθε η ήττα.

Πάφος: Ίβουσιτς, Κορέια (79′ Νατέλ), Λουκάσεν, Γκολντάρ, Τζόναθαν Σίλβα (79′ Πηλεας), Ντράγκομιρ (71′ Πέπε), Σούνιτς, Τάνκοβιτς, Ζάιρο (71′ Άντερσον), Ζάζα (61′ Κίνα), Μπρούνο.

Στον πάγκο: Μιχαήλ, Πηλέας, Κίνα, Νατέλ, Ναμ, Άντερσον Σίλβα, Ποντέλο, Ηλία, Πέπε.

Heidenheim: Müller, Busch, Siersleben, Mainka, Honsak (54′ Föhrenbach), Kerber (77′ Maloney), Beck, Kaufmann (86′ Pieringer), Theuerkauf, Conteh (86′ Traore), Dorsc (54′ Schöppner)

Στον πάγκο: Eicher, Feller, Schöppner, Gimber, Léo Scienza, Wanner, Breunig, Pieringer, Föhrenbach, Traore, Negele, Maloney

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Jasper Vergoote
ΒΟΗΘΟΙ: Martijn Tiesters – Michael Geerolf
ΤΕΤΑΡΤΟΣ: Simon Bourdeaud’hui
VAR: Jan Boterberg
AVAR: Bert Put