HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΣπουδαίο διπλό για την Ομόνοια Αραδίππου, το δεύτερο στη σεζόν!

Σπουδαίο διπλό για την Ομόνοια Αραδίππου, το δεύτερο στη σεζόν!

Σπουδαίο για την Ομόνοια Αραδίππου, το δεύτερο στη σεζόν. Επικράτησαν της Ομόνοιας 29Μ με 1-2.

Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Cyprus League By Stoiximan, η ομάδα της Αραδίππου ταξίδεψε στην Περιστερώνα επικράτησε της Ομόνοια 29ης Μαΐου με 1-2 και έφτασε τους 8 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν στους δύο βαθμούς και στην τελευταία θέση.

Οι φιλοξενούμενοι προηγοήθηκαν με 0-2 χάρη σε γκολ των Φεριέρ και Σιντόνιο, στο 15ο και 25ο λεπτό αντίστοιχα, ενώ για τους γηπεδούχους μείωσε ο Ένεμ στο 42ο λεπτό. Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησε, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Ομόνοια 29ης Μαΐου: Μπρολ, Ντεσλάντες, Φερνάντες Γκαρσία (59′ Ράμος), Χέιλεν, Γκαρσία, Ψάλτης (46′ Φιάκας), Γουήλερ (59′ Ποντικός), Ενέμ, Καρπ (73′ Φαμπίνιο), Φερνάντες, Τρούγιτς.

Ομόνοια Αραδίππου: Λόρια, Σιήκκης, Γκουοϊατά, Θεοχάρους, Ταβάρες, Σιντόνιο, Μπαντζί, Βρόντης, Φεριέ, Μπόργκες, Ποντικός (18′ Κούτσακος).

Σκόρερ: 42′ Ενέμ / 15′ Φερριέρ, 25′ Σιντόνιο

Κίτρινες: Καρπ, Ψάλτης, Χέιλεν, Φιάκας / Σιντόνιο, Μπαντζί, Μπόργκες, Μάρτινς