HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΣυμβιβασμός στο ''Στέλιος Κυριακίδης''

Συμβιβασμός στο ”Στέλιος Κυριακίδης”

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στην Πάφο μεταξύ Πάφου και Άρη. Στους 13β οι γηπεδούχοι, στους 11β οι φιλοξενούμενοι.

Το μάτς:

Στο 7′ μόλις ο Άρης άνοιξε το σκορ! Ο Γκομίς κατέβασε και σκόραρε ιδανικά για το 0-1!

Μόλις μετά από τέσσερα λεπτά η Πάφος κατάφερε να ισοφαρίσει! Ο Γκολντάρ μετά από ωραία συνεργασία των παικτών των γηπεδούχων έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1!

Στο 35′ ο Ίβουσιτς μάζεψε το σουτ του Μπένγκτσον.

Δύο λεπτά αργότερα ο Άρης έχασε τρομερή ευκαιρία. Ο Μαγιαμπέλα αν και είχε χώρο να τελειώσει τη φάση, επέλεξε τον Καζού που ήταν σε πλεονεκτική θέση. Ο Καζού πλάσαρε ωστόσο η μπάλα κόντραρε και πέρασε έξω.

Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1.

Στο 46′ ο Γκομίς δοκίμασε το σουτ, κόντραρε και πήγε άουτ.

Στο 62′ ο Βανά ήταν έτοιμος σε σουτ του Ζάζα.

Μέχρι το τέλος του αγώνα έπεσε αρκετά ο ρυθμός του παιχνιδιού έτσι οι δύο ομάδες συμβιβάστηκαν στο 1-1.

Πάφος FC: Ίβουσιτς, Γκολντάρ, Μπρούνο, Ζάιρο, Ζάζα, Τζόναθαν Σίλβα, Τάνκοβιτς, Λουκάσεν, Σούνιτς, Κορέια, Πέπε.

Στον πάγκο: Μιχαήλ, Παπαδούδης, Πηλέας, Κίνα, Νατέλ, Τανλόνγκο, Ναμ, Μπουκαμίρ, Άντερσον Σίλβα, Ηλία.

Άρης: Βανά, Καζού, Μποακί, Μπένγκτσον, Κβιλιτάια, Γκομίς, Γκόλντσον, Γιαγκό, Μαγιαμπέλα, Στρούσκι, Σαρφό.

Στον πάγκο: Σωφρονίου, Ζάντρο, Μουσούντα, Μάτισικ, Σανέ, Νίκολιτς, Σάβο, Θεοχάρους, Μοντνόρ, Σεμέδο, Ουρόσεβιτς, Άντερσον Κορέια.

Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
4ος Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας
VAR: Serra Marco