HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑνατροπάρα και μόνη στην κορυφή η Πάφος FC!

Ανατροπάρα και μόνη στην κορυφή η Πάφος FC!

Η Πάφος FC έφτασε στη μεγάλη ανατροπή κόντρα στην ΑΕΛ στο «ΑΛΦΑΜΕΓΑ», επικρατόντας με 3-1 για την 4η αγωνιστική και συνεχίζει μόνη στην κορυφή με πρωταγωνιστή τον Ζάζα.

Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ με τον Λεσοβόι στο 16ο λεπτό με πανέμορφο φαλτσαριστό πλασέ έπειτα από λάθος του Ναμ.
Στο 80ο ο Τζάτζα έπαιξε πολύ ωραία το ένα-δύο με τον Ντράγκομιρ και από πλάγια θέση στην περιοχή, με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1. Η ομάδα του Καρσέδο, έφτασε στην ολική ανατροπή  με μακρινό εντυπωσιακό σουτ του Άντερσον στο 87’. Το τελικό 1-3 πέτυχε ο Τζάτζα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΑΕΛ (Κόλμαν): Μπράγκα, Φραντζής (46′ Φιλιώτης), Ουεντραόγκο, Κέτσκες, Ιμανισίμγουε (61′ Νεοφύτου), Μεγιάδο, Μάμας (38′ Άβραχαμ), Σινγκ (82′ Ζαχαρίου), Τοκού (61′ Ρομπέρτα), Λεσοβόι, Μακρής.
Στον πάγκο: Κυριάκου, Κονσταντίνι, Στόλνικ, Μπαμπόκ, Γερολέμου, Θεμιστοκλέους, Παναγή.

Πάφος FC (Καρσέδο): Μιχαήλ, Μπρούνο (72′ Κορέια), Γκολντάρ, Λούκασεν, Σίλβα, Ναμ (46′ Πέπε), Σούνιτς, Ντράγκομιρ (90′ Τανλόγκο), Νατέλ (46′ Τζάτζα), Τάνκοβιτς, Ζάιρο (72′ Άντερσον).
Στον πάγκο: Ίβουσιτς, Πηλέας, Γκίνα, Μπουκαμίρ, Νταλίνια, Ποντέλο, Ηλία.

Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Ομηρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
4ος Διαιτητής: Κωνσταντινίδης Αντώνης
VAR: Αθανασίου Κυριάκος
AVAR: Σάββα Γιώργος
Παρατηρητής: Θεοδότου Κώστας