HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΤα είχε όλα - Δύο γκολ, πέναλτι, επτά κίτρινες, κόκκινη και... VAR !

Τα είχε όλα – Δύο γκολ, πέναλτι, επτά κίτρινες, κόκκινη και… VAR !

Ολυμπιακός και Δόξα, αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 σε ένα παιχνίδι που τα είχε… όλα !

Η Δόξα προηγήθηκε στο 47 λεπτό με τον Εγγλέζου, ενώ ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με πέναλτι του Σάλι στο 78′.

Στην φάση του πέναλτι, ο τερματοφύλακας της Δόξας, δέχτηκε την κίτρινη κάρτα, μετά όμως από υπόδειξη του VAR, δέχτηκε την κόκκινη κάρτα και αποβλήθηκε αφού ανέκοψε αντικανονικά αντίπαλο που θα σκόραρε προ κενής εστίας.

Την θέση του στον αγωνιστικό χώρο, πήρε ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας της Δόξας, Κωνσταντίνου, ο οποίος απέκρουσε το πέναλτι φεύγοντας όμως αντικανονικά από την γραμμή του, γεγονός το οποίο έφερε την επανάληψη του πέναλτι το οποίο αυτή την φορά εκτελέσθηκε εύστοχα.

Η Δόξα πλέον βρίσκεται στους 21 βαθμούς με τον Ολυμπιακό να βρίσκεται στους 23.

Ταυτότητα Αγώνα:

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Πάντιτς, Εγγλέζου (81΄Άδωνη) Μπόλιεβιτς (81΄Ντα Κόστα) Ολιβέιρα (73΄Κων/νου) Σαντίκ, Οικονομίδης, Χριστοφή, Τραϊστσέφσκι, Μέσκα (90+2΄Λούις Κάρλος) Μιντίκκης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καραδαής, Σαμπίνια, Σάλι, Μάντζης, Κα (90΄Χάνι) Μανρίκε, Ζαχαρίου (66΄Πεχλιβάνης) Σαρφό, Ανδρέου (83΄Κοστόφ) Σωτηρίου, Νάνι.

Κίτρινες: Ολιβέιρα, Χριστοφή, Τραϊσέφσκι,Μπόλιεβιτς /Κα, Σαρφό, Σωτηρίου

Κόκκινες: Σισκόφσκι

Διαιτητής: Χριστοδούλου Κυριάκος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος