HomeSliderΜοιράστηκαν τους βαθμούς αλλά όχι τις εντυπώσεις

Μοιράστηκαν τους βαθμούς αλλά όχι τις εντυπώσεις

Καρμιώτισσα και Πάφος FC, έμειναν στην λευκή ισοπαλία, στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Μέτριο έως κακό το πρώτο ημίχρονο του αγώνα το οποίο δεν είχε πολλές ευκαιρίες ούτε καλό και συνεχή ρυθμό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στην μεγαλύτερη διάρκεια του ήταν σχετικά παρόμοιο με το πρώτο με αρκετά αργό ρυθμό.

Προς το τέλος και ειδικότερα μετά το 75′ η Πάφος ήταν καλύτερη, πίεσε, προσπάθησε για το γκολ αλλά δεν τα κατάφερε.

Με το 0-0 η Καρμιώτισσα έφτασε τους 17 βαθμούς και την 13η θέση, με την Πάφο να μετρά 25 βαθμούς και να βρίσκεται με την Νέα Σαλαμίνα στην 7η θέση.

Καρμιώτισσα Κυριακίδης, Στυλιανού (Χατζηβασίλης 69′), Ευσταθίου (Χριστοφή 82′), Μπαράνοφ, Ρόμο, Μπαργκάν (Πέρετζ 82′), Σασί, Μαλεκκίδης, Χρίστου, Ρεϊνολντς, Νεοφύτου (Ντουάρτε 57′)

Πάφος Ρούτκο, Σαϊθ, Κβίντα, Τόρες, Μέρφι (Ράκελς 64′), Φουρ, Αραγιούρι, Αουρέλιο, Βαλακάρι, Καμπράλ (Μπεριγκό 69′), Πάνιτς

Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Χρίστου Ε. Χρίστος
4ος Διαιτητής: Σολωμού Δημήτρης

VAR: Νεοκλέους Νικόλας
ΑVAR: Σωκράτους Κυριάκο