HomeSliderΕΝΠ - Καρμιώτισσα: Δραματικό φινάλε με ισοφάριση στο 90+5 !

ΕΝΠ – Καρμιώτισσα: Δραματικό φινάλε με ισοφάριση στο 90+5 !

ΕΝΠ και Καρμιώτισσα, εξήλθαν ισόπαλες 2-2 σε ένα δραματικό παιχνίδι με 2 γκολ μετά το 85 λεπτό  εκ των οποίων το 1 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Καρμιώτισσα προηγήθηκε στο 29 με το Μπαργκάν, με τον Θεοδώρου να ισοφαρίζει στο 45+1 για την ΕΝΠ.

Στο 85ο λεπτό, οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Μαρκόφσκι αλλά ο Μαλεκκίδης στο 90+5 είπε την τελευταία λέξη, ισοφαρίζοντας το παιχνίδι για την Καρμιώτισσα.

ΕΝΠ: Γκατσέφσκι, Λουσέρο, Μπελόνε (46΄ Ουντόζι), Ντένινγκ (87΄ Μαυρουδής), Θεοδώρου (77΄ Μαρκόφσκι), Κοσμά (25΄ Μαϊσουράντζε), Μπαρμπόσα, Κοτσώνης, Κυριάκου (46΄ Μουλαζίμης), Μπάλαζιτς, Φελίπε

Καρμιώτισσα: Toύμπας, Μπαράνοβ, Ρομό, Ι.Σάσι, Μπαργκάν (83΄ Καπαρτής), Μαλεκκίδης, Ρέινολντς, Νεοφύτου (88΄ Ευσταθίου), Χρίστου, Μ.Σάσι (72΄ Χατζηβασίλης), Πέρεζ

Κίτρινες: Κυριάκου, Ντένινγκ 3η/Μαλεκκίδης, Νεοφύτου 3η

Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γιώργος